середа, 5 червня 2013 р.

Головні інноваційні помічники сьогодні і в майбутньому


Багато хто з нас, читаючи різні статті про інновації, до сьогодні не можуть собі уявити те, що вони торкнуться кожного. Такі слова можуть когось дуже порадувати, а для когось вони звучать просто як загроза і шантаж. Але чи варто боятися неминучого, коли світ змінюється просто на очах? Адже в таких змінах стільки допомоги для нашого повсякденного життя! Уявімо собі хоча б те, що вже впроваджується в соціум і бізнес.


1. Тотальне підключення. У майбутньому більшість речей буде мати з'єднання з інтернетом. Вже зараз до мережі підключають нові несподівані типи пристроїв. Наприклад, у Брюсселі є дерево, яке повністю обвішано датчиками і камерами і передає інформацію в Twitter за яким стежать 4200 чоловік. Власні IP-адреси вже можуть мати предмети одягу, обладнання і навіть електричні лампочки. 

З підключенням все більшої кількості пристроїв до інтернету можна буде реалізовувати самі неймовірні ідеї. Наприклад, проблему з пробками на дорогах можна вирішити через підключення автомобілів до мережі та автоматизації управління. А компанія Samsung розробила «розумне вікно» - LCD-дисплей, який зможе служити телевізором, комп'ютером з підключенням до інтернету, а також звичайним прозорим вікном. 

2. Пристосованість машин до потреб людини та її індивідуальних особливостей. До прикладу, приблизно через п'ять років реклама буде настільки персоніфікованою, що неактуальна і нецікава інформація автоматично відсіюватиметься телевізором або іншим девайсом і просто не зможе потрапити до вас. 

На сьогоднішній день технологічні компанії прагнуть створювати персоніфіковані продукти. От Cisco для одного з своїх
банків-клієнтів винайшла «віртуального помічника» - технологію, яка не тільки розпізнає обличчя і мову співрозмовника, але і зберігає  історію минулих зустрічей з багатьмаи людьми і оперує цією інформацією. 

У майбутньому багатьма пристроями можна буде керувати за допомогою жестів і думок. Вчені в області біоінформатики вже розробили навушники з сенсорами, які зчитують сигнали мозкової активності. 


3. Популяція роботів. Все більше прогнозів експертів в останні роки стосуються розвитку робототехніки. Вже ніхто не сумнівається, що в майбутньому роботи зможуть оволодіти завданнями, які до цих пір вважалися чисто людськими. Зокрема, Ян Пірсон, футуролог компанії British Telecom, передбачає: до 2020 року роботи не тільки зможуть повноцінно виконувати важку фізичну роботу, а й замінять людей на деяких інтелектуальних посадах. Крім того, експерт очікує, що в наступні 8 років буде створений кодекс прав роботів. 


4. Реальність з доповненням. Досить розмістити карту з кодом на будь-якій поверхні, привести ігрову приставку і сканувати код, щоб, з'явилися тривимірні герої, які будуть переміщатися по цій поверхні. 


Однак, незабаром доповнена реальність повністю змінить сферу освіти, медицини та зв'язку. У липні минулого року був створений прототип біоелектронних очок з вбудованими відеокамерами і функцією розпізнавання обличчя людини. Наступним кроком стало створення очок з дисплеєм і доповненою реальністю. 


5. Валютна глобалізація. Світова економіка зараз знаходиться в стані неспокою, і всіх цікавить: що буде далі з основними валютами. Останнє десятиліття ознаменувалося спробами «уніфікації» грошей, запровадження спільної для певних країн валюти. Однак, на думку Яна Пірсона, саме інтернет створить можливості для запровадження єдиної валюти. Правда, єдина електронна валюта буде віртуальною. «Досить імовірно, що в середині цього сторіччя ми побачимо невелику кількість регіональних валют - і глобальну електронну, яка буде мати силу по всьому світу», - пояснює футуролог. 


6. Безсмертя. Це може здатися фантастичним, але багато відомих футурологи впевнені, що безсмертя - це справа цілком реальна. І, не виключено, це стане можливим ще за нашого життя. Дейв Еванс розповідає про те, що ще в 2010 році вченими компанії BioTime було доведено: старіння є оборотним. 


Футуролог Рей Курцвейл, співзасновник Університету сингулярності, виступаючи на конференції в Кремнієвій долині, запевнив слухачів: у 2030-х роках крихітні нанороботи зможуть відновлювати наші органи - що допоможе нам довше зберігати здоров'я та інтелектуальні здібності. 


А в 2011 році з ініціативи президента компанії New Media Stars Дмитро Іцков був заснований глобальну мережу вчених, що працюють над проблемою кібернетичного безсмертя: створення штучного тіла, куди можна було б трансплантувати мозок людини, коли його біологічне тіло вичерпає свої резерви. 


7. Друк замість покупки. Рей Курцвейл стверджує: у майбутньому 3D-друк стане звичайною справою. Він прогнозує, що вже скоро з'являться громадські "друкують станції", де будь-хто зможе надрукувати собі новий одяг, іграшку для своєї дитини чи що інше. 


Дейв Еванс повністю згоден з цим прогнозом: він вважає, що в майбутньому люди друкувати і компоненти для складної техніки (цим методом вже були створені турбогвинтовий двигун), і автомобілі (наприклад, корпус машини Urbee повністю надрукували на тривимірному принтері), і навіть вечеря ( в MIT працюють над створенням харчового принтера і вже досягли успіхів). Можна буде друкувати і органи для трансплантації: торік вперше було надруковано штучну нирку. І хоча технологія ще потребує доопрацювання, цей напрямок є надзвичайно перспективним. 


Час, коли фантастичні інновації створювалися в секретних державних наукових лабораторіях, йде в минуле. Скажімо, Honda, Toyota і Mitsubishi зараз активно займаються розвитком робототехніки, а багато великі корпорації мають штатних футурологів.